Ile zapłacisz ? 1. 0,54 kg truskawek 1kg/6zł 2. 65 dag ogórków 1kg/3,45zł Prosze o pomoc w tym zadaniu.
Ile zapłacisz ?
1. 0,54 kg truskawek 1kg/6zł
2. 65 dag ogórków 1kg/3,45zł
Prosze o pomoc w tym zadaniu.
1) 1kg za 6zł 1kg*0,54=0,54kg 6zł*0,54=3,24zł ODP.: Zapłacę 3,24zł 2) 1kg za 3,45 1kg*0,65=0,65kg 3,45*0,65=2,2425 czyli 2,24zł (zaokrąglamy) ODP.: Zapłacę 2,24zł. Mam nadzieję, że pomogłam ;)
1. 0,54 kg × 6 zł = 3,24 zł 2. 0,65 kg × 3,45 zł ≈ 2,24 zł