Za 1,50 kg mandarynek Krzyśs zapłacił 7,20 zł.Ile kosztuje 1 kg mandarynek?
Za 1,50 kg mandarynek Krzyśs zapłacił 7,20 zł.Ile kosztuje 1 kg mandarynek?
7,20 : 1,50 = 72 : 15 = 4,8 Odpowiedź: 1 kg mandarynek kosztuje 4,8 zł.
Rozwiązanie w załączniku