Pani Alina kupiła banany i pomarańcze. Pomarańcze ważyły 1,2 kg (a kosztowały 4,75) Banany ważyły 0,25 kg 9 a kosztowały 3,96) . Ile zapłaciła? i w tym zadaniu trzeba mnożyć ułamki dziesiętne pisemnie. Dam naj!

Pani Alina kupiła banany i pomarańcze. Pomarańcze ważyły 1,2 kg (a kosztowały 4,75) Banany ważyły 0,25 kg 9 a kosztowały 3,96) . Ile zapłaciła? i w tym zadaniu trzeba mnożyć ułamki dziesiętne pisemnie. Dam naj!
Odpowiedź

1. 1,2kgx4,75zł=5,7zł 5,7zł-cena pomarańczy 2. 0,25kgx3,96zł=0,99 3. 5,70zł+0,99zł=6,69 zł Chodzi o to, że jeżeli 1 kg pomarańczy kosztuje 4,75zł to mnożymy ich wagę razy cenę. tak samo robimy z bananami, a potem dodajemy do siebie obie ceny. odp: pani alina zapłaciła 6,69 zł

1,2 x4,75 60 84 +48 5,70 Pomarańcze kosztują 5,70 0,25 x3,96 130 220 +075 0,9830 Banany kosztowały 0,98 zł 0,98 +5,70 6,68 Odp. Pani Alina zapłaciła 6,68 zł za zakupy

Dodaj swoją odpowiedź