W jednym kartonie mieści się 8,5 kg cukierków po 18,74zł za 1kg. Jaka jest wartość cukierków w 10 takich kartonach ? Pliss pomóżcie !

W jednym kartonie mieści się 8,5 kg cukierków po 18,74zł za 1kg. Jaka jest wartość cukierków w 10 takich kartonach ? Pliss pomóżcie !
Odpowiedź

w 1 kartonie-8,5 kg  8,5*18,74=159,29 zł cena cukierków w jednym kartonie  1 karton-159,29 zł  10*159,29= 1592,9 Czyli wartość tych cukierków w 10 kartonach wynosi 1529.9 zł. 

Dodaj swoją odpowiedź