Basia miała 50 zł, kupiła 1,3 kg ciastek w cenie 12,30 zł za 1 kg. Ile reszty otrzymała? Daję naj ;)
Basia miała 50 zł, kupiła 1,3 kg ciastek w cenie 12,30 zł za 1 kg. Ile reszty otrzymała?
Daję naj ;)
1 kg = 12,30 1,3 kg = ? 1. 1,3x12,30=15,99 2. 1 kg = 12,30 1,3 kg= x x = 12,30x1,3 / 1 x= 15,99 50-15,99=34,01 zł - reszta
Dane : Basia ma 50zł kupiła 1,3 kg ciastek | 12,30/1kg Ile reszty otrzymała ? 1,3 × 12,30 = 15,99 koszt ciastek = 15,99 Reszta = ? | 50,00 - 15,99 = 34,01 Odp. : Otrzymała 34,01 zł reszty Mam nadzieję, że pomogłem ;)