Marysia kupiła 10dużych jogurtów za 28zł ile zapłaciła za 15 jogurtów w tej samej cenie ?
Marysia kupiła 10dużych jogurtów za 28zł ile zapłaciła za 15 jogurtów w tej samej cenie ?
Trzeba obliczyć ile kosztuje jeden jogurt : 28 : 10 = 2,8 zł 2,8zł * 15 = 42 zł - cena zapłaty za 15 jugurtów
(Piętnaście razy dwadzieścia osiem równa się czterysta dwadzieścia) 15x28=420