ZADANIE Z X-AMI b) pani viola kupiła 3 kg ziemniaków. zapłaciła banknotem 10- złotowym i otrzymała 4,60 zł reszty. Ile kosztował 1 kg ziemniaków?

ZADANIE Z X-AMI b) pani viola kupiła 3 kg ziemniaków. zapłaciła banknotem 10- złotowym i otrzymała 4,60 zł reszty. Ile kosztował 1 kg ziemniaków?
Odpowiedź

10-4,60=5,40- za 3 kg 5,40:3=1,80 -za 1 kg  LICZĘ NA NAJ

10 - 4,60 = 5,40  5,40 : 3 = 1,80  Odp.: Jeden kg ziemniaków kosztował 1,80 zł.  Wyjaśnienie:  5,40 to cena za 3kg ziemniaków, więc jeśli chcemy dowiedzieć się ile kosztuje 1kg ziemniaków musimy podzielić 5,40 przez 3. Wychodzi nam 1,80, więc jest to cena za 1kg ziemniaków.  Mam nadzieję, że pomogłam i objaśniłam zadanie c: 

Dodaj swoją odpowiedź