Marysia kupiła 10jogurtów za 28zł ile zapłaci za 15 jogórtów w tej samej cenie
Marysia kupiła 10jogurtów za 28zł ile zapłaci za 15 jogórtów w tej samej cenie
10 jogurtów za 28zł czyli 28zł/10=2,8zł za jogurt 15 jogurtów bedzie więc kosztować 15*2,8=42zł
Obliczamy cenę 1 jogurtu: 28:10=2,8zł a zatem za 15 jogurtów zapłaci: 15*2,8=42zł Mam nadzieję, że pomogłam :)