6 Piłek kosztuje 180 złotych. Ile należy zapłacić za pięć takich piłek

6 Piłek kosztuje 180 złotych. Ile należy zapłacić za pięć takich piłek
Odpowiedź

5 piłek kosztuje 150 złotych :) bo: 180:6=30 30·5 =150

150 O O O O O O O O O O O 

Dodaj swoją odpowiedź