0.30 kg za 3.60 0.40 za 2.40 ile zapłacimy za 1 kg tych towarow? ;))))) )
0.30 kg za 3.60
0.40 za 2.40
ile zapłacimy za 1 kg tych towarow? ;)))))
)
0.30 kg - 3.60 1 kg - x 0.30x = 3.60 x= 12 zł 0.40kg - 2.40 1 kg - x 0.40x = 2.40 x = 6 zł
0,3kg - 3,6zł 1kg - x 3,6 ÷ 0,3 = 12zł 0,4kg - 2,4zł 1kg - x 2,4 ÷ 0,4 = 6zł
0.30 kg za 3.60 0,3/0,3=1 3,6/0,3=12 1kg za 12 0.40 za 2.40 0,4/0,4=1 2,4/0,4=6 1kg za 6