1 zadanie] z1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50zł.ile kosztuje 20dag takej szynki a 2 zadanie] za7dag sera zapłacić 3,92 zł.ile kosztuje 1 kg tego sera

1 zadanie] z1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50zł.ile kosztuje 20dag takej szynki a 2 zadanie] za7dag sera zapłacić 3,92 zł.ile kosztuje 1 kg tego sera
Odpowiedź

Zad.1 1kg --------- 24,50  0,2 kg ------  x ------------------------  x= 0,2 * 24,50 = 4,90 zł  Odp:. Za 20 dag szynki trzeba zapłacić 4,90 zł  Zad.2  0,07 kg ---------- 3,92 zł   1 kg -----------    x ---------------------------- x= 1 * 3,92 / 0,07 = 56 zł Odp:. Za 1 kg sera trzeba zapłacić 56 zł. 

1. 20 dag = 0,2 kg 0,2 kg × 24,50 zł = 4,90 zł Odp: 20 dag szynki kosztuje 4,90 zł. 2. 7 dag = 0,07 kg 0,07 kg - 3,92 zł    1 kg      -     x [latex] frac{3,92*1}{0,07} [/latex] = 56 zł Odp: Kilogram sera kosztuje 56 zł.

Dodaj swoją odpowiedź