kilogram bonanów kosz. 4,20 . ile kosztuje 0.75kg bananów? b] pani wiesia za 0,35kg szynki zapłaciła 9,94 . ile zł kosztuje 1kg szynki ?

kilogram bonanów kosz. 4,20 . ile kosztuje 0.75kg bananów? b] pani wiesia za 0,35kg szynki zapłaciła 9,94 . ile zł kosztuje 1kg szynki ?
Odpowiedź

a ) 1 kg = 4,20  0, 75 kg = ?  0,75 · 4,20 = 3,15  Odp : 0,75 kg bananów kosztuje 3,15 zł.  b)  0,35 kg = 9,94  1 kg = ?  0,35 kg : 7 = 0,05 kg  9,94 : 7 = 1,42 0,05 kg · 20 = 1 kg 1,42 · 20 =  28,40 Odp: 1 kg szynki kosztuje 28,40 zł. 

4,20 zł x 0,75 kg = 3,15 odp. 0,75 kg bananów kosztuje 3,15 zł. 9,94 zł : 0,35 kg = 28,40 zł odp. Kilogram szynki kosztuje 28zł i 40 gr.

Dodaj swoją odpowiedź