Zad 2 str 52
dane: szacowanie:
- 0,62 kg - pomidorów 4 zł/kg 2,50zł3zł+6zł=10,50zł
- 80 dag - ogórków 3,20 zł/kg
- 2 kg 30 dag - jabłek 2,80 zł/kg
0,62kg * 4zł= 2,48zł
0,80kg * 3,20zł= 2,56zł
2,30kg * 2,80zł= 6,44zł
Odp.: Zapłaci 11,48zł.
Zad 3 str 52
a) 8zł : 4= 2kg b) 10zł:4=2,5kg c) 11,50zł:4=1,2kg
zad 4 str 52
a) 6,40zł=2kg b) 3,84zł=1,2kg c) 8,80zł=2,75kg
zad 5 str 52
1m kabla kosztuje 3,2 złotego.
100cm = 1m
3zł 20gr = 3,2zł
10cm = 0,1m * 3,2zł = 0,32zł Odp.: 10cm kabla kosztuje 32 grosze.
20cm = 0,2m * 3,2zł = 0,64zł Odp.: 20cm kabla kosztuje 64 grosze.
40cm = 0,4m * 3,2zł = 1,28zł Odp.: 40cm kabla kosztuje 1 złoty i 28 groszy. Pozdrawiam