Karolina dostała od babci 20 zł na słodycze. Kupiła 0,8 kg cukierków po 21,50 zł za kg. Ile złotych jej zostało? Pisemnie!!! Daje naj!!!

Karolina dostała od babci 20 zł na słodycze. Kupiła 0,8 kg cukierków po 21,50 zł za kg. Ile złotych jej zostało? Pisemnie!!! Daje naj!!!
Odpowiedź

0.8* 21,5 = 17,2 20- 17,2 = 2,8 zl

[latex]0,8*21,50=17,20 \ 20-17,20=2,80[/latex] Odp.: Karolinie zostało [latex]2,8[/latex]zł reszty.

Dodaj swoją odpowiedź