Gałka lodów w cukierni Ptyś kosztuje 1,60 zł , natomiast wyprodukowane gałki lodów kosztuje 90 gr. Cukiernia w ciągu tygodnia wyprodukowała i sprzedała 2200 gałek , Ile zarobiła w tym czasie cukiernia. Plisss pomóżcie

Gałka lodów w cukierni Ptyś kosztuje 1,60 zł , natomiast wyprodukowane gałki lodów kosztuje 90 gr. Cukiernia w ciągu tygodnia wyprodukowała i sprzedała 2200 gałek , Ile zarobiła w tym czasie cukiernia. Plisss pomóżcie
Odpowiedź

Cena 1 gałki lodów - 1,60 zł Wyprodukowanie gałki- 90gr Wyprudokowanie i sprzedanie 2200 gałek 2200*90=198000(groszy) 198000:60=3300(złoty) Tyle zaplaciła za produkcje. 1,60*2200=3520(zł) 3520-3300=220zł Cukiernia zarobiła 220zł 

Dodaj swoją odpowiedź