do szkolnej stołówki kupiono kubki po 7zł i szklanki po 5 zł za sztukę . kupiono łącznie 80 rzeczy (kubków i szklanek ) i zapłacono 470 zł . ile kupiono kubków , a ile szklanek . proszę pomóżcie napiszcie tez wyliczenie ( działanie )
do szkolnej stołówki kupiono kubki po 7zł i szklanki po 5 zł za sztukę . kupiono łącznie 80 rzeczy (kubków i szklanek ) i zapłacono 470 zł . ile kupiono kubków , a ile szklanek .
proszę pomóżcie napiszcie tez wyliczenie ( działanie )