Ania kupiła 2 bułki i 3 pączki. Razem za wszystko zapłaciła 5,90zł. Ile kosztowała 1 bułka, a ile pączek, jeżeli pączek był o 0,80zł droższy od bułki? Prosze o wszystkie obliczenia! ☺

Ania kupiła 2 bułki i 3 pączki. Razem za wszystko zapłaciła 5,90zł. Ile kosztowała 1 bułka, a ile pączek, jeżeli pączek był o 0,80zł droższy od bułki? Prosze o wszystkie obliczenia! ☺
Odpowiedź

[latex]b[/latex] - cena bułki [latex]b+0,80[/latex] - cena pączka [latex]2b+3(b+0,80)=5,90[/latex] [latex]2b+3b+2,40=5,90[/latex] [latex]5b+2,40=5,90[/latex] [latex]5b=3,50[/latex] [latex]b=0,70[/latex] [latex]b+0,80=0,70+0,80=1,50[/latex] Odp. Bułka kosztowała 0,70 zł, a pączek 1,50 zł.

Dodaj swoją odpowiedź