Samochód pana Wojtka spala 8,7 litra na 100km,a litr benzyny kosztuje 5,31 zł.Ile pan Wojtek musi wydać na bęzynę,aby przejechać 1000 km?

Samochód pana Wojtka spala 8,7 litra na 100km,a litr benzyny kosztuje 5,31 zł.Ile pan Wojtek musi wydać na bęzynę,aby przejechać 1000 km?
Odpowiedź

8,7l·5,31zł=46,19 46,19· 10 = 461,9 Odp:. Aby przejechać 1000 km pan Wojtek musiał wydać 461,9 zł.

Dodaj swoją odpowiedź