mama kupiła 4 buteleczki po 11 zł za sztuke,mise za 67zł 5 talerzy po 17 zł za kazdy oraz dzbanek za 29zł.ile zapłaciła?

mama kupiła 4 buteleczki po 11 zł za sztuke,mise za 67zł 5 talerzy po 17 zł za kazdy oraz dzbanek za 29zł.ile zapłaciła?
Odpowiedź

4 *11 + 67 + 5*17 + 29 = 44 + 67 + 85 + 29 = 225

4*11=44zł+67zł=111zł   5*17=85zł+29zł=114zł 111zł+114zł=225zł Odp: Mama zapłaciła 225zł za wszystkie zakupy.

Dodaj swoją odpowiedź