cennik Mandarynki - 4 zl za kg Brzoskwinie - 5,60 zl za kg jablka - 2,75 zl za kg Ile otrzymasz reszty z 20 zl jezeli kupisz 0,62 kg mandarynek , 85 dag brzoskwin ,1 kg 20 g jablek ? prosze na jutro

cennik Mandarynki - 4 zl za kg Brzoskwinie - 5,60 zl za kg jablka - 2,75 zl za kg Ile otrzymasz reszty z 20 zl jezeli kupisz 0,62 kg mandarynek , 85 dag brzoskwin ,1 kg 20 g jablek ? prosze na jutro
Odpowiedź

Mandarynki: 0,62*4zł=2,48 zł Brzoskiwnie: 85dag=0,85kg 5,60zł*0,85=4,76zł Jabłka 1kg 20g=1,02kg 2,75zł*1,02=2,81 zł suma: 2,48zł+4,76zł+2,81zł=10,05zł Płacimy 20 zł,więc liczymy resztę: 20zł-10,05zł=9,95 zł 

1-4 0,62-x x=0,62*4 x=2,48 5,60-1 x-0,85 x=0,85*5,60 x=4,76 1-2,75 1,20-x x=1,20*2,75 x=3,3   3,3+4,76+2,48=10,54 20-10,54=9,46

Dodaj swoją odpowiedź