Maciek kupił 15dag chałwy po 37,80zl za kilogram 0,75kg orzechów w czekoladzie po 4,60 zł za 100g. Z bankomatu pięćdziesięciozłotowego otrzymała resztę . Czy za te resztę może jeszcze kupić bombonierkę za 9,85zl

Maciek kupił 15dag chałwy po 37,80zl za kilogram 0,75kg orzechów w czekoladzie po 4,60 zł za 100g. Z bankomatu pięćdziesięciozłotowego otrzymała resztę . Czy za te resztę może jeszcze kupić bombonierkę za 9,85zl
Odpowiedź

maciek nie otrzyma reszty

CHAŁWA37,80zł za 1kg=100dag100dag:20=5dag5dag*3=15dag37,80zł:20=1,89zł1,89*3=5,67złORZECHY4,60zł za 100g=10dag10dag:2=5dag5dag*15=75dag4,60zł:2*15=34,50złRESZTA50zł-(34,50zł+5,67zł)=9,83zł9,83zł < 9,85złODP.: Nie wystarczy mu na kupienie bombonierki.      Mam nadzieję, że pomogłam ;)

Dodaj swoją odpowiedź