Nauczyciel zakupił do szkolnego ogrodu 3 klasy 6 bulw mieczyka każda w cenie 4 zł dwa razy więcej cebulek tulipana każda w cenie 2 zł oraz 9 sztuk bratków .Cena bratka wynosiła polowe sumy zapłaconej za każdą cebulkę i bulwę

Nauczyciel zakupił do szkolnego ogrodu 3 klasy 6 bulw mieczyka każda w cenie 4 zł dwa razy więcej cebulek tulipana każda w cenie 2 zł oraz 9 sztuk bratków .Cena bratka wynosiła polowe sumy zapłaconej za każdą cebulkę i bulwę
Odpowiedź

6bulw i 2 zł 9 sztuk jeżeli ułamek to 2 9/6

2*6=12 (cebulki tulipana)=12*2=24zł 6*4=24 (bulwy mieczyka) 24+24=48zł 48zł:2=24 (bratki) 6+12+9=27 odp.nauczyciel kupił 27 kwiatów.

Dodaj swoją odpowiedź