Przypuśćmy że w czasach Mieszka 1 ukazywała sie prasa. Napisz artykuł do gazety w którym zrelacjonujesz przyjęcie chrztu przez Mieszka.Uwzglednij korzysci jakie odniosła Polska po przyjęciu chrztu. proszę pomóżcie potrzebne mi to na poniedziałek;)!!!

1.Nasz władca Mieszko I, książe Polan przyjął chrzest. Poprzez przyjęcie tego chrztu cały nasz kraj został włączony w poczet krajów chrześcijańskich poprzez co będziemy lepiej traktowani przez inne narody. Najbardziej według mnie największą korzyścią jaką odniosła Polska w wyniku przyjęcia chrztu przez Mieszka I to to, że jesteśmy zaliczani w poczet najważniejszych narodów średniowiecznej eurpopy i mamy względy u papieża, co daje nam poparcie innych głów państw katolickich. 2.Drodzy mieszkańcy ziemi Polski Ja wladca Polski Mieszko I apeluje do was iż odbedzie sie moj checrzest i cherzest całego narodu polskiego. Nasz kraj dzięki temu uzyska bardzo duze korzyści od całej europy. Jedną z najważniejszych korzysci bedzie zmiejszenie ilości wojen z krajami chrześcijańskimi a szczegulnie załagodnia sie nasze stosunki z niemcami 3.14 kwietnia 966 - tą datę zapamiętamy na długo, wiąże się ona bowiem z nieodwracalnymi zmianami w historii naszego państwa. Tego dnia przyjęliśmy bowiem oficjalnie chrzest. Dokładniej przyjął go nasz król - Mieszko I wraz ze swoją żoną Dobrawę i swoją drużyną. Przyjeliśmy go od Czechów. Najpierw poszli oni do kościoła w Gnieźnie. Po długiej mszy, wielu śpiewach i modłach nastąpił rzecczywisty obrzęd chrzestu - w wodzie zanurzali się Mieszko, Dobrawa i rycerze z drużyny królewskiej, potem ksiądz kreślił na ich głowach krzyż i odmawiał krótką modlitwę. Tyle o samym obrzędzie, jednak ta niepozorna ceremonia przyniosła Polsce wiele korzyści. Uniezależnialiśmy się bowiem od Niemiec, już nie mogę na nas napadać pod pozorem nawracania. Zcementował się także nasz sojusz z Czechami.Oczywiście Polska wkorczyła też doelity Europy. Stała się równoprawnym państwem w stosunku do państw zachodnich, państw katolickich. Oczywiście argument pierwszy i ostatni są dla nas w efekcie najważniejsze. Wysyłam ci trzy różne artykuły... może kolegom pomożesz heh :)