Dział : Odczytywanie danych statystycznych Pan Henryk kupił w sklepie warzywnym 2,5 kg jabłek po 2 zł, za 1 kg ; 1,5 kg pomarańczy po 4,50 zł. za 1 kg ; 60 dag cytryny po 4 zł za 1 kg. Jaka była średnia wartość jednego kg. zakupionych owoców ?

Dział : Odczytywanie danych statystycznych Pan Henryk kupił w sklepie warzywnym 2,5 kg jabłek po 2 zł, za 1 kg ; 1,5 kg pomarańczy po 4,50 zł. za 1 kg ; 60 dag cytryny po 4 zł za 1 kg. Jaka była średnia wartość jednego kg. zakupionych owoców ?
Odpowiedź

Pan Henryk kupił w sklepie warzywnym 2,5 kg jabłek po 2 zł, za 1 kg ; 1,5 kg pomarańczy po 4,50 zł. za 1 kg ; 60 dag cytryny po 4 zł za 1 kg. Jaka była średnia wartość jednego kg. zakupionych owoców ? (2+4,5+4):3=10,5:3=3,5zł Średnia wartość 1 kg zakupionych owoców wynosi 3,50zł. Chyba o to chodziło. Liczę na naj.

(2,5*2+4,50*1,5+0,6*4)/4,6≈2,6zł

Dodaj swoją odpowiedź