Pod koniec sierpnia Katarzyna kupiła pierwsze śliwki. Za kilogram zapłaciła 3 zł 60 gr. We wrześniu owoce były dwa razy tańsze. Ile zapłaciła za kilogram śliwek we wrześniu ?

Pod koniec sierpnia Katarzyna kupiła pierwsze śliwki. Za kilogram zapłaciła 3 zł 60 gr. We wrześniu owoce były dwa razy tańsze. Ile zapłaciła za kilogram śliwek we wrześniu ?
Odpowiedź

3,60:2=1,8 We wrześniu Katarzyna za kilogram śliwek zapłaciła 1zł 80gr.

Dodaj swoją odpowiedź