za 4 zeszyty trzeba zapłacic 16zł.ileOla zapłaci za5 takich zeszytów
za 4 zeszyty trzeba zapłacic 16zł.ileOla zapłaci za5 takich zeszytów
4 --- 16 zł 5 --- x zł x = [latex] frac{5*16}{4}=5*4=20 [/latex] x = 20 zł Odp. Ola za 5 takich zeszytów zapłaci 20 zł.
16zł:4=4zł 4zł*5=20zł Ola za 5 takich zeszytów zapłaci 20zł.