za 4 zeszyty trzeba zapłacic 16zł.ileOla zapłaci za5 takich zeszytów

za 4 zeszyty trzeba zapłacic 16zł.ileOla zapłaci za5 takich zeszytów
Odpowiedź

4 --- 16 zł 5 --- x zł x = [latex] frac{5*16}{4}=5*4=20 [/latex] x = 20 zł  Odp. Ola za 5 takich zeszytów zapłaci 20 zł. 

16zł:4=4zł 4zł*5=20zł Ola za 5 takich zeszytów zapłaci 20zł.

Dodaj swoją odpowiedź