Pani Wanda za 3,5 kg pomarańczy po 4,25 za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 za kilogram. Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce? PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ

Pani Wanda za 3,5 kg pomarańczy po 4,25 za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 za kilogram. Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce? PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ
Odpowiedź

3,5*4.25=14,87 3,50*3,75=13,12 mniej zapłaciła pani zosia

3,5 kg * 4 ,25 zł=14,87 zł- tyle Pani Wanda zapłaciła za pomarańcze. 3,75 kg * 3,50 zł =13,12 zł - Tyle zapłaciła Pani Zofia za jabłka. 14,87 zł > 13,12 zł. Za owoce mniej zapłaciła pani Zofia. Myśle że pomogłam.

Dodaj swoją odpowiedź