2kg winogron kosztują w zł,a 1 kg grejphrutów 2 razy mniej a)Zapisz wyrażenie algebraiczne opisujące cenę zakupów: b)Oblicz wartość zakupów dla: w=8zł...w=12zł.

2kg winogron kosztują w zł,a 1 kg grejphrutów 2 razy mniej a)Zapisz wyrażenie algebraiczne opisujące cenę zakupów: b)Oblicz wartość zakupów dla: w=8zł...w=12zł.
Odpowiedź

a)2*w+w:2 b)2*8zł+8zł:2=20zł 2*12zł+12zł:2=30zł

w-cena 2kg winogron 1/2w-cena 1 kg grejpfrutów x-cena zakupów a)w+1/2w=x b)w=8 8+1/2*8=12 w=12 12+1/2*12=18

Dodaj swoją odpowiedź