Urządzenie festynu kosztowało 400 zł. Na kolorowy papier i serpentyny wydano 10% tej kwoty a, na balony 20 zł. Resztę wydano na nagrody konkursowe. Ile kosztowały nagrody A. 120 zł B. 280 zł C.300 zł D.370 zł POMOŻECIE :) ?

Urządzenie festynu kosztowało 400 zł. Na kolorowy papier i serpentyny wydano 10% tej kwoty a, na balony 20 zł. Resztę wydano na nagrody konkursowe. Ile kosztowały nagrody A. 120 zł B. 280 zł C.300 zł D.370 zł POMOŻECIE :) ?
Odpowiedź

Festyn = 400 zł Serpentyny = 10% z 400 zł = 400 zł : 10 = 40 zł Papier = 10% z 400 zł = 400 zł : 10 = 40 zł Balony = 20 zł Nagrody = 400 zł - 40 zł - 40 zł - 20 zł = 400 zł - 100 zł = 300 zł Odpowiedź C

Festyn - 400 zł. Papier - 10% z kwoty 400 zł. 400% : 10% = 40zł. Serpentyny - 10% z kwoty 400 zł. 400% : 10% = 40zł. Balony - 20 zł. ( Teraz dodajemy kwotę serpentyn, papieru i balonów ) 40zł + 40zł + 20zł = 100zł. (Teraz przechodzimy do obliczania kwoty nagród) Nagrody = 400zł - 100zł = 300zł Nagrody - 300zł Odp. C

Dodaj swoją odpowiedź