Kupilismy 20 dag sera za 22 zł za 1 kg . Ile zpłaciliśmy????????
Kupilismy 20 dag sera za 22 zł za 1 kg . Ile zpłaciliśmy????????
20 dag = 0,20 kg 22 zł --- 1 kg x zł --- 0,20 kg x = [latex] frac{22zl*0,20kg}{1kg}=22zl*0,20= 4,4zl[/latex] x = 4,40 zł