Kupilismy 20 dag sera za 22 zł za 1 kg . Ile zpłaciliśmy????????

Kupilismy 20 dag sera za 22 zł za 1 kg . Ile zpłaciliśmy????????
Odpowiedź

20 dag = 0,20 kg  22 zł --- 1 kg  x zł --- 0,20 kg  x = [latex] frac{22zl*0,20kg}{1kg}=22zl*0,20= 4,4zl[/latex] x = 4,40 zł 

Dodaj swoją odpowiedź