ktury proszk najbardziej opłaca się kupić a ktury najmnjej 4,2kg 2,8kg 3,5kg 44,94zł 24,92zł 28,00 oblicz sposobem pisemnym   szybko

ktury proszk najbardziej opłaca się kupić a ktury najmnjej 4,2kg 2,8kg 3,5kg 44,94zł 24,92zł 28,00 oblicz sposobem pisemnym   szybko
Odpowiedź

trzeci naj bardziej a pierwszy naj mniej

1kg=44,94:4,2=10,70zl 1kg=24,92:2,8=8,90zl 1kg=28:3,5=8zl 44,94:4,2=449,4:42=10,7                  42                 ----                    29                      0                    ----                    294                    294                     ------                    === 24,92:2,8=249,2:28=8,9                  224                 ------                    252                    252                   ------                   ===   28:3,5=280:35=8               280              -------               === Najbardziej oplaca sie kupic proszek 3,5kg po 28zl

Dodaj swoją odpowiedź