Proszek do kolorów sprzedawany jest w opakowaniach po 3 1/5 kg i kosztuje 24 zł, a proszek uniwersalny sprzedawany jest w opakowaniach po 2 2/5 kg i kosztuje 18,48 zł. Który proszek jest tańszy? Pilne !! Z góry dziękuję :)

Proszek do kolorów sprzedawany jest w opakowaniach po 3 1/5 kg i kosztuje 24 zł, a proszek uniwersalny sprzedawany jest w opakowaniach po 2 2/5 kg i kosztuje 18,48 zł. Który proszek jest tańszy? Pilne !! Z góry dziękuję :)
Odpowiedź

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy obliczyć ile zapłacimy za 1 kg obu proszków. I tak mamy: proszek do kolorów: 3,2 kg ---- 24 zł 1 kg ------- x  x=7,50 zł proszek uniwersalny  2,4 kg ----- 18,48 zł 1 kg---------x x=7,70 zł Odp: Tańszy jest do kolorów. 3 1/5=3,2 2 2/5=2,4

Dodaj swoją odpowiedź