Jurek kupił 45dag winogron po 16,40 zł za kilogram i 0,35kg orzeszków ziemnych, które kosztowały 2,60 zł za 100g. Z banknotu dwudziestozłotowego otrzymał resztę. Czy za tę resztę może jeszcze kupić trzy batony po 1,44 zł za sztukę ? Zapisz obliczenia.
Jurek kupił 45dag winogron po 16,40 zł za kilogram i 0,35kg orzeszków ziemnych, które kosztowały 2,60 zł za 100g. Z banknotu dwudziestozłotowego otrzymał resztę. Czy za tę resztę może jeszcze kupić trzy batony po 1,44 zł za sztukę ? Zapisz obliczenia.