Co będzie więcej kosztować : 0,2 kg cukierków czy 30 dag ciastek jeśli cukierki za 1 kg kosztują 16,50 a ciastka, 40 za 1 kg

Co będzie więcej kosztować : 0,2 kg cukierków czy 30 dag ciastek jeśli cukierki za 1 kg kosztują 16,50 a ciastka, 40 za 1 kg
Odpowiedź

cukierki 100%-16.50 20%-x x=3.3zl ciastka 100%-40zl 30%-x 30*40=1200 1200/100=12 x=12zl

0,2*16,5=3,3 zl 30 dag=0,3 kg 0,3*40=12 zl odp więcej kosztować będą ciastka

Dodaj swoją odpowiedź