Odczytaj ile zapłacono za rzeczy z każdej ramki. Oblicz ceny poszczególnych artykułów. Do obliczeń wykorzystaj liczmany.

Odczytaj ile zapłacono za rzeczy z każdej ramki. Oblicz ceny poszczególnych artykułów. Do obliczeń wykorzystaj liczmany.
Odpowiedź

Zadanie cena za 1 nożyczki     12:3=4zł cena za 1 zszywacz    25:5=5zł cena za 1 flamastry     16-(4+5)=7zł cena za 1 taśmę          20-(7*2)=6zł cena za 1 marker         (21-6):3=5zł cena za 1 spinacz biurowy      (13-5):4=2zł Mam nadzieje że pomogłam :)

Dodaj swoją odpowiedź