Chleb przenny kosztuje x zł a chleb żytni jest od niego o 1 zł droższy.Zapisz ceny zestawów produktów za pomocą wyrażeń algebraicznych cena trzech chlebów przennych cena chleba żytniego łączna cena chleba przennego i żytniego Plisss !!! :(

Chleb przenny kosztuje x zł a chleb żytni jest od niego o 1 zł droższy.Zapisz ceny zestawów produktów za pomocą wyrażeń algebraicznych cena trzech chlebów przennych cena chleba żytniego łączna cena chleba przennego i żytniego Plisss !!! :(
Odpowiedź

chleb pszenny x zł chleb żytni x+1zł cena 3 chlebów pszennych - 3x Chleb żytni - x +1 zł Łączna cena chleba pszennego i żytniego 2x +1 zł

Dodaj swoją odpowiedź