Oblicz ile koszty je a) 1,5 kg winogron b) 35 dag winogron? Ile winogron można kupić za 12 zł? Kuba poprosił o 30 dag winogron i dał sprzedawczyni 2 zł. Ile reszty dostanie?

Oblicz ile koszty je a) 1,5 kg winogron b) 35 dag winogron? Ile winogron można kupić za 12 zł? Kuba poprosił o 30 dag winogron i dał sprzedawczyni 2 zł. Ile reszty dostanie?
Odpowiedź

W każdym przykładzie mnożymy `na krzyż`

Dodaj swoją odpowiedź