Tona metalu kosztuje 3 tysiące zł. Ile kosztuje metalowa sztabka o wadze 50 dag?

Tona metalu kosztuje 3 tysiące zł. Ile kosztuje metalowa sztabka o wadze 50 dag?
Odpowiedź

1t= 1000 kg 1000 kg- 3000 zł 0,5 kg- ? 0,5•3000:1000= 1,5 zł Sztabka kosztuje 1,5 zł.

tona=t=1000kg  50dag=0,5kg=0,0005 t  1t--->3 000 zl 0,0005t ---.>x x=3 000 ·0,0005 x=1,50zł odp: Metalowa sztabka o wadze 50dag kosztuje 1,50zł

Dodaj swoją odpowiedź