kilogram wiśni kosztuje 3,50zł. Ile trzeba zapłaić za 2 kg? proszę plss o odpowieć to mam zadane na jutro

kilogram wiśni kosztuje 3,50zł. Ile trzeba zapłaić za 2 kg? proszę plss o odpowieć to mam zadane na jutro
Odpowiedź

3.50x2=7zł odp: Za 2 kg wiśni trzeba zapłacić 7zł

1kg---- 3,50zł 2kg---- x x=2kg*3,50zł : 1kg x=7zł Należy zapłacić 7zł.

Dodaj swoją odpowiedź