Za dwa różne zeszyty zapłacono 14 zł. Ile kosztuje każdy zeszyt jeżeli pierwszy jest o 30% tańszy od drugiego? pomożecie ?? ;)

Za dwa różne zeszyty zapłacono 14 zł. Ile kosztuje każdy zeszyt jeżeli pierwszy jest o 30% tańszy od drugiego? pomożecie ?? ;)
Odpowiedź

a+b=14zł ; a100%=b-30%b, a=70%b. 70%b+100%b=170%b=14zł. 100%b=14zł:170•100=0,0823529411764706•100=8,235294117647059zł ; a=14zł-8,235294117647059zł=5,764705882352941zł. Odpowiedź: Tańszy zeszyt kosztuje 5,764705882352941zł, a droższy - 8,235294117647059zł. Mam nadzieję że pomogłam i liczę na naj :D

Dodaj swoją odpowiedź