Ewa kupiła 90 dag jabłek oraz śliwek Zapłaciła banknotem 20 zł i otzrymała 12,95zł reszty. Ile śliwek kupiła Ewa? Jabłka: 2,5zł/kg Śliwki 3,20zł/kg POMÓŻCIE najlepiej proporcją

Ewa kupiła 90 dag jabłek oraz śliwek Zapłaciła banknotem 20 zł i otzrymała 12,95zł reszty. Ile śliwek kupiła Ewa? Jabłka: 2,5zł/kg Śliwki 3,20zł/kg POMÓŻCIE najlepiej proporcją
Odpowiedź

zapłaciła: 20zl - 12,95zł = 7,05zł 1 kg śliwek kosztuje 3,20 xkg kosztuje 7,05 x = 2,2kg założyłam ze kupiła same śliwki bo nie pisze w zadaniu ile kupiła jabłek

y = jablka x=sliwki 20-12,95=7,05 reszty 2,5 - 1000gram x - 900gram x=2,25 7,05-2,25 = 4,8 zł 4,8 - x gram 3,2 - 1000g x= 1,5 kg śliwek :)

2,5/10*9=0,25*9=2,25 12,95-2,25=10,70 10,70/3,20=3,375 Kupiła 3,375kg śliwek

Dodaj swoją odpowiedź