Zeszyt kosztuje k zł a ołówek jest o 0,60 tańszy. ile trzeba zapłacić za 9 zeszytów i 3 ołówki?

Zeszyt kosztuje k zł a ołówek jest o 0,60 tańszy. ile trzeba zapłacić za 9 zeszytów i 3 ołówki?
Odpowiedź

9k+3*(k-0,60)=9k+3k-1,80= 12k-1,8zł

Dodaj swoją odpowiedź