1.Na podstawie diagramu do zadań 4-6 oblicz ile pomidorów możemy kupić za 9zł jeśli wybierzemy najtanszy sklepy. Najtańszy sklep to sklep Osiedlowy. 1kg pomidorów kosztuje 4,50.

1.Na podstawie diagramu do zadań 4-6 oblicz ile pomidorów możemy kupić za 9zł jeśli wybierzemy najtanszy sklepy. Najtańszy sklep to sklep Osiedlowy. 1kg pomidorów kosztuje 4,50.
Odpowiedź

skoro 1kg pomidorów kosztuje 4,5zł to 1kg -- 4,5zł x - 9zł x= 1kg × 9zł ÷4,5zł= 2kg odp. za 9 zł można kupić 2 kg pomidorów

Dodaj swoją odpowiedź