kostka białego sera kosztuje s zł. Ile zapłacisz za 3 kostki takiego sera i masła, jeżeli masło kosztuje 6,50zł? Ile będą kosztowały te zakupy gdy: a) s = 7,20zł b) s = 730gr. c) s = 8,50zł d) s = 8zł 25gr

kostka białego sera kosztuje s zł. Ile zapłacisz za 3 kostki takiego sera i masła, jeżeli masło kosztuje 6,50zł? Ile będą kosztowały te zakupy gdy: a) s = 7,20zł b) s = 730gr. c) s = 8,50zł d) s = 8zł 25gr
Odpowiedź

a)41,10 b)41,40 c)45 d)44,25

3s+3*6,50=3s+19,50zł a. 3*7,20+19,50=21,60+19,50=41,10zł b. 3*7,30+19,50=21,90+19,50=41,40zł c. 3*8,50+19,50=25,50+19,50=45zł d. 3*8,25+19,50=24,75+19,50=44,25zł

Dodaj swoją odpowiedź