W sklepie są trzy rodzaje jabłek.Jasne w cenie 2,80zł, drugie 2,40zł,a trzecie 3,50zł za kilogram. Oblicz średnią cenę kilograma jabłek. PŁD szybko mam to na jutro

W sklepie są trzy rodzaje jabłek.Jasne w cenie 2,80zł, drugie 2,40zł,a trzecie 3,50zł za kilogram. Oblicz średnią cenę kilograma jabłek. PŁD szybko mam to na jutro
Odpowiedź

2,8+2,4+3,5=8,7 8,7:3=2,9 Odp. Średnia cena kilograma jabłek wynosi 2,9 zł

Dodaj swoją odpowiedź