Cena pomarańczy wzrosła o 25% i teraz 1 kg kosztuje 3,60 zł. Ile kosztował 1 kg pomarańczy przed podwyżką ?
Cena pomarańczy wzrosła o 25% i teraz 1 kg kosztuje 3,60 zł. Ile kosztował 1 kg pomarańczy przed podwyżką ?
25% z 3,60 zł 5% → 0,18 zł 25% → 0,9 zł 3,60 zł - 0,9 zł = 2,70 zł Odp.: 1 kg pomarańczy przed podwyżką kosztował 2,7 zł.
100% - 25% = 75% 75% = 75/100 75/100 = 3/4 3,60:4*3=0,90*3=2,70(zł) WYNIK===2,70zł