Oceń prawdziwość zdań Prawda czy fałsz Ser kosztuje a zł za kilogram. Za 90 dag tego sera zapłacimy 0,9a zł 100% liczby pjest równe p

Oceń prawdziwość zdań Prawda czy fałsz Ser kosztuje a zł za kilogram. Za 90 dag tego sera zapłacimy 0,9a zł 100% liczby pjest równe p
Odpowiedź

a zł = 1kg  1 kg = 1000g 90 dag = 900 g  900 g = 0,9 zł 1000g = x x = 1

10% = 0,9 zł / 9 = 0,1 zł 100% = 0,9 zł + 0,1 zł = 1 zł

Dodaj swoją odpowiedź