Ile kosztuje 27 dag sera po 18,52 za kg? Proszę też o rozwiązanie :-)

Ile kosztuje 27 dag sera po 18,52 za kg? Proszę też o rozwiązanie :-)
Odpowiedź

1 dag = 10 gram 27 dag = 270 g  1 kg = 1000g 1000g = 18,52 270 g = x x = 5zł

0,27*18,52=5,04 odp:27 dag sera kosztuje 5 zł i 4 grosze

Dodaj swoją odpowiedź