Ile kosztuje 27 dag sera po 18,52 za kg? Proszę też o rozwiązanie :-)
Ile kosztuje 27 dag sera po 18,52 za kg?
Proszę też o rozwiązanie :-)
1 dag = 10 gram 27 dag = 270 g 1 kg = 1000g 1000g = 18,52 270 g = x x = 5zł
0,27*18,52=5,04 odp:27 dag sera kosztuje 5 zł i 4 grosze