Proszę o obliczenia szybkoooooo
Proszę o obliczenia szybkoooooo
4,20*2+0,30*8,50+16,00:2= 18,95zł
2kg pomarańczy po 4,20 zł z 1 kg 2*4,20=8,40 zł 30 dag winogron czyli 0,3 kg winogron po 8,50 zł za 1 kg 0,3*8,50=2,55 zł 0,5 kg jagód po 16 zł z 1 kg 0,5*16=8 zł 8,20+2,55+8=18,75 zł Odp.: Jola zapłaciła 18,75 zł za owoce.