plis pomóżcie na jutro! mama kupiła 30 dag ciastek po 12,50 zł za 1 kg, cukierków 25 dag po 22 zł za 1 kg. zapłaciła 50 zł banknotem. ile otrzymała reszty? plissssssss daje naj z góry dzięki :)

plis pomóżcie na jutro! mama kupiła 30 dag ciastek po 12,50 zł za 1 kg, cukierków 25 dag po 22 zł za 1 kg. zapłaciła 50 zł banknotem. ile otrzymała reszty? plissssssss daje naj z góry dzięki :)
Odpowiedź

0.3 * 12,50 = 3,75 0,25 * 22 = 5,5 50 - ( 5,5 + 3,75 ) = 40,75 Odp. Mama otrzymała 40,75 zł reszty .

0,30*12 ,50=3 ,75zl 0,25*22=5,50zl 50-(3,75+5,50)=50-9,25=40,75zł Otrzymała 40zl75gr reszty

Dodaj swoją odpowiedź